fbpx

אפקטיבייז

כלים ופרקטיקה להנעה בהנאה

טכנולוגיה שמכניסה Flow לשגרה

איור של אישה נהנית מהעבודה עם מוטיבציה

בשנתיים האחרונות, מאז שפרצה לחיינו הקורונה, החיים של כולנו השתנו מקצה לקצה. גם אם על פני השטח הכל נראה דומה, בעצם שום דבר לא נותר זהה . החיים הארגוניים שהכרנו כבר לא יחזרו – אלא יתפתחו וישתנו מכורך הנסיבות. מעבר לתחושת הזרות הקשה שיש לעובדים במקום העבודה, הנזקים מהשינויים התכופים כבר נותנים סימנים בשטח.

דו"ח מקינזי מצביע ש-33% דיווחו
על פגיעה בבריאות המנטלית בעקבות החזרה לעבודה,
שלוותה ברגשות של חרדה, דיכאון ומצוקה כללית.
אחרים ציינו חרדה מאינטראקציה חברתית.

איך אפשר לעבוד ככה?!

כבר ברור שחובה להתייחס לתופעה
שמשפיעה על פרודוקטיביות, engagement ושימור עובדים.

הפתרון לבעיה חייב לכלול:

גמישות

גמישות

התאמה אישית של שעות ודפוסי העבודה עוזרת למנוע שחיקה. גמישות בבחירת שעות עבודה מנצלת את החוזקות האישיות ומשפרת פרודוקטיביות. היכולת לבחור מתי לעבוד מגבירה את האיזון בין בית לעבודה, וכך מגדילה Well being.

גבולות

מחקרים מראים שקשה לנו להפסיק לעבוד. עובדים מהבית נמצאים יותר שעות מול המסך וזמינים לאורך יותר שעות רצופות. כל אלו מזרזים שחיקה. ארגונים שמציבים ומכבדים את הגבולות בין הבית לעבודה, מגבירים Engagement.

דאגה

הסיבות לשחיקה חזקות מאיתנו. הטכנולוגיה, המתח והחרדה, גורמים לנו להעדיף בינג' בנטפליקס על פני תרגול יוגה מאזן ומרגיע. ארגונים הזוכרים ומזכירים כמה הדאגה לנפש חשובה ומסבירים איך ליישם את זה, משפרים את הביצועים והאמון הצוותי.

עזרה

ההנהלה בעלת השפעה אדירה על דפוסי העבודה של העובדים, כדי להוריד חרדה, לחץ ולבסוף שחיקה. ההחלטה לתת כלים לצוותי ניהול העוסקים בקידום הנעה פנימית בצוות, משמרת את המוטיבציה לאורך זמן ויוצרת בארגון Growth mindset.

אפקטיבייז עוזרת ליישם את כל אלו בשטח,
ולשמר מוטיבציה בשגרה

אפקטיבייז היא שיטה הכוללת אוסף של כלים ומתודות מתקדמות לשימור מוטיבציה, שבאמת עובדות בשטח ומחזיקות לאורך זמן. אפקטיבייז מורכבת מ-5 עקרונות אוניברסליים למוטיבציה, שזיהיתי מתוך עשור של ניסיון והתמקצעות בתאוריית המכוונות העצמית (Self Determination Theory או בקצרה SDT). תאוריית המוטיבציה המובילה מאז שנות ה-1970, בנויה מכמה תתי-תיאוריות, שכולן מסבירות את הסיבה לעשייה (או אי עשייה) אנושית. אפקטיבייז משלבת בין חקר המוטיבציה למיינדפולנס, חקר המוח והקוגניציה, הניהול, הפסיכולוגיה החיובית והארגונית. את המסקנות להתנהלות אופטימלית, אני מיישמת בהתאמה אישית, עם טכנולוגיה פשוטה וזמינה (עדיף עם מה שכבר פועל בשטח).

המטרה העיקרית של אפקטיבייז היא להקנות מגוון רחב של כלים, כדי לשמור על אג’יליות מול תנודות החיים. בכך להוריד את רמות המתח הכרוני, לפתח חדשנות ויצירתיות, לשפר Well-being ולהגביר תחושת שליטה בחיים. כל אלו חשובים מאוד בעולם שבו כל החלטה נתונה לביטול פתאומי בגלל סגר.

חווית Flow בעבודה מביאה למצוינות אישית וארגונית

בחיים ובאקדמיה רכשתי את הכלים, הידע והמיומנויות לייצר Flow בעבודה. פיתחתי את הדרכים לעורר את ההנאה בניהול עצמי וצוותי. אני עושה זאת בחיי המקצועיים והאישיים מדי יום, החל מהדרך בה אני בוחרת ללמד בסמינרים ותהליכים שמלווה, ועד הדרך בה אני מגדלת את ילדיי. תמיד עם המסר להקשיב פנימה, לנוע ולהתקדם, תוך שימור למידה והתפתחות מתוך סקרנות ועניין.

בכל תהליך, אישי או קבוצתי, הדגש שלי הוא על מציאת הדרכים הפרקטיות והקלות לחוות הנאה מהרגעים הקטנים של החיים. על ידי חיבור לחוזקות הליבה האישיות, יצירת התנאים האופטימליים להצלחה והתאמות קטנות בהתנהלות הקיימת, אפשר להגיע להשפעה אדירה ולהחזיר את ה-Spark להתנהלות היומיומית.

אפקטיבייז מועברת בסמינרים, הרצאות, סדנאות, קורסים, תהליכים אישיים, קבוצתיים וארגוניים. באתר תמצאו מאמרים שמסבירים על השיטה, ומקורות מידע נבחרים שאצרתי להעמקה נוספת.

כשידע הוא היתרון התחרותי, טאלנט יכול להפוך מנכס לאיום

העובדים היום מחפשים מימוש עצמי, משמעות, Joy והזדמנויות ללמידה והתפתחות. משכורת ותנאים מעולים אינם מספיקים כדי להחזיק עובדים בארגון לאורך זמן. כדי לשמר את הטאלנט ולמנוע מזליגה אל המתחרים, חשוב להחזיר את החיוך לעבודה, ואת התשוקה לעשייה.

יחד עם הכלים של אפקטיבייז, נמצא את הדרכים ליישם, להעמיק ולשכלל את הדרך שבה פועל הארגון שלך – והעובדים שבתוכו.  

6 דרכים להתמודד עם

שינויים בעבודה

המדריך לאימוץ שינויים בעבודה כולל:

לקבלת המדריך למייל
מלאו פרטים בטופס

אימוץ השינויים בעבודה, מאפשר התפתחות מהירה ומשמר את המוטיבציה בעבודה.

% 0

1 מתוך 3 שנסקרו בדו”ח מקינזי, דיווחו כי שינויים בעבודה בעלי השפעה שלילית על הבריאות הנפשית שלהם, עם תחושות של חרדה, דיכאון או מצוקה כללית.

שינוי הוא חלק חיובי מהחיים, ומוביל לצמיחה ושגשוג.

עדיין, כששינוי מגיע מבחוץ הוא דורש התארגנות מחודשת, גם אם הוא לטובה.

אימוץ השינוי כחלק מהשגרה, מאפשר הסתגלות מהירה למצבים חדשים. למשל, מעבר לעבודה היברידית, החלפת הנהלה או מעבר לתפקיד חדש בארגון.

במדריך תמצאו תרגילים, כלים ופרקטיקות לשינוי הגישה כלפי השינוי. כל המידע במדריך מבוסס על מחקרים אקדמיים ועבודה אמפירית בשטח.

מדריך

מתנה

הורידו את המדריך לאימוץ שינויים בעבודה

וקבלו ישירות למייל מעל 20 כלים, פרקטיקות, מודלים לשימור מוטיבציה מול שינויים בעבודה.

ביס של

מוטיבציה

באנדל 1

כלים להתמודדות עם שחיקה, חיזוק מוטיבציה ושימור וולביאינג

אלה שלוי אנטליס יצירתיות