fbpx

אפקטיבייז

פרוטוקול מוכח להנעה בהנאה

טכנולוגיה שמכניסה Flow לשגרה

איור של אישה נהנית מהעבודה עם מוטיבציה

מאז שפרצה לחיינו הקורונה, החיים של כולנו השתנו מקצה לקצה. גם אם על פני השטח הכל נראה דומה, בעצם שום דבר לא נותר זהה. בעקבות השינויים המהירים של הסביבה, החיים הארגוניים שהכרנו כבר לא יחזרו. אין ברירה אלא להמשיך להתפתח ולהשתנות מכורך הנסיבות.

מעבר לתחושת הזרות הקשה שיש לעובדים במקום העבודה, הנזקים מהשינויים התכופים כבר נותנים סימנים בשטח.

בדו"ח מקינזי משנת 2021,
33% דיווחו על פגיעה
בבריאות המנטלית בעקבות החזרה לעבודה,
שלוותה ברגשות של חרדה, דיכאון ומצוקה כללית.

איך אפשר לעבוד ככה?!

כבר ברור שחובה להתייחס לתופעה
שמשפיעה על פרודוקטיביות, engagement ושימור עובדים.

הפתרון לבעיה חייב לכלול:

גמישות

גמישות

התאמה אישית של דפוסי העבודה מערבת חוזקות בעשייה. גמישות בבחירת מקום העבודה מנצלת את החוזקות האישיות ומשפרת פרודוקטיביות. היכולת לבחור איך, איפה ומתי לעבוד משלבת בין בית לעבודה, וכך מגדילה Well being.

גבולות

מחקרים מראים שקשה לנו להפסיק לעבוד. דווקא אלו שעובדים מהבית זמינים ונמצאים יותר שעות רצופות מול המסך. כל אלו מזרזים שחיקה. ארגונים שמציבים ומכבדים את הגבולות בין הבית לעבודה, מגבירים Engagement.

דאגה

הסיבות הרבות לשחיקה חזקות מאיתנו. דאגה אמיתית לבריאות הכללית קריטית כדי להגיע למצוינות אישית. ארגונים הזוכרים ומזכירים כמה חשוב לדאוג לכל תחומי החיים, משפרים את הביצועים והאמון הצוותי.

עזרה

להנהלה השפעה אדירה על דפוסי העבודה בארגון כולו. ההחלטה לתת לצוותי ניהול כלים, ידע ומיומנויות העוסקים בקידום הנעה פנימית בצוות, משמרת את המוטיבציה לאורך זמן ויוצרת בארגון מחוברות, לכידות ו-
Growth mindset.

אפקטיבייז עוזר ליישם את כל אלו בשטח,
ולשמר מוטיבציה בשגרה

אפקטיבייז הוא פרוטוקול הכולל אוסף של כלים ומתודות מתקדמות לשימור מוטיבציה, שבאמת עובדות בשטח ומחזיקות לאורך זמן. אפקטיבייז מורכב מ-5 עקרונות אוניברסליים למוטיבציה, שזיהיתי מתוך מעל עשור של ניסיון והתמקצעות בתאוריית המכוונות העצמית (Self Determination Theory או בקצרה SDT). תאוריית המוטיבציה המובילה מאז שנות ה-1970, בנויה מכמה תתי-תיאוריות, שכולן מסבירות את הסיבה לעשייה (או אי עשייה) אנושית. אפקטיבייז משלב בין חקר המוטיבציה למיינדפולנס, חקר המוח והקוגניציה, הניהול, הפסיכולוגיה החיובית והארגונית. את המסקנות להתנהלות אופטימלית, אני מיישמת בהתאמה אישית, עם טכנולוגיה פשוטה וזמינה (עדיף עם מה שכבר פועל בשטח).

המטרה העיקרית של אפקטיבייז היא להקנות מגוון רחב של כלים, כדי לשמור על אג’יליות מול תנודות החיים. בכך להוריד את רמות המתח הכרוני, לפתח חדשנות ויצירתיות, לשפר Well-being ולהגביר תחושת שליטה בחיים. כל אלו חשובים מאוד כדי להתנהל באפקטיביות ולשמור על מצוינות אישית, למידה וליהנות מהחיים.

חווית Flow בעבודה מביאה למצוינות אישית וארגונית

בחיים ובאקדמיה רכשתי את הכלים, הידע והמיומנויות לייצר Flow בעבודה. פיתחתי את הדרכים לעורר את ההנאה בניהול עצמי וצוותי. אני עושה זאת בחיי המקצועיים והאישיים מדי יום, החל מהדרך בה אני בוחרת ללמד בסמינרים ותהליכים שמלווה, ועד הדרך בה אני מגדלת את ילדיי. תמיד עם המסר להקשיב פנימה, לנוע ולהתקדם, תוך שימור למידה והתפתחות מתוך סקרנות ועניין.

בכל תהליך, אישי או קבוצתי, הדגש שלי הוא על מציאת הדרכים הפרקטיות והקלות לחוות הנאה מהרגעים הקטנים של החיים. על ידי חיבור לחוזקות הליבה האישיות, יצירת התנאים האופטימליים להצלחה והתאמות קטנות בהתנהלות הקיימת, אפשר להגיע להשפעה אדירה ולהחזיר את ה-Spark להתנהלות היומיומית.

אפקטיבייז מועבר במגוון שירותים, כגון סמינרים, סדנאות, קורסים, תהליכים אישיים, קבוצתיים וארגוניים. באתר תמצאו מאמרים שמסבירים על השיטה, ומקורות מידע נבחרים שאצרתי להעמקה נוספת.

כשידע הוא היתרון התחרותי, טאלנט יכול להפוך מנכס לאיום

העובדים היום מחפשים מימוש עצמי, משמעות, Joy והזדמנויות ללמידה והתפתחות. משכורת ותנאים מעולים אינם מספיקים כדי להחזיק עובדים בארגון לאורך זמן. כדי לשמר את הטאלנט ולמנוע מזליגה אל המתחרים, חשוב להחזיר את החיוך לעבודה, ואת התשוקה לעשייה.

יחד עם הכלים של אפקטיבייז, נמצא את הדרכים ליישם, להעמיק ולשכלל את הדרך שבה פועל הארגון שלך – והעובדים שבתוכו.  

6 דרכים להתמודד עם

שינויים בעבודה

המדריך לאימוץ שינויים בעבודה כולל:

לקבלת המדריך למייל
מלאו פרטים בטופס

אימוץ השינויים בעבודה, מאפשר התפתחות מהירה ומשמר את המוטיבציה בעבודה.

% 0

1 מתוך 3 שנסקרו בדו”ח מקינזי, דיווחו כי שינויים בעבודה בעלי השפעה שלילית על הבריאות הנפשית שלהם, עם תחושות של חרדה, דיכאון או מצוקה כללית.

שינוי הוא חלק חיובי מהחיים, ומוביל לצמיחה ושגשוג.

עדיין, כששינוי מגיע מבחוץ הוא דורש התארגנות מחודשת, גם אם הוא לטובה.

אימוץ השינוי כחלק מהשגרה, מאפשר הסתגלות מהירה למצבים חדשים. למשל, מעבר לעבודה היברידית, החלפת הנהלה או מעבר לתפקיד חדש בארגון.

במדריך תמצאו תרגילים, כלים ופרקטיקות לשינוי הגישה כלפי השינוי. כל המידע במדריך מבוסס על מחקרים אקדמיים ועבודה אמפירית בשטח.

מדריך

מתנה

הורידו את המדריך לאימוץ שינויים בעבודה

וקבלו ישירות למייל מעל 20 כלים, פרקטיקות, מודלים לשימור מוטיבציה מול שינויים בעבודה.

ביס של

מוטיבציה

באנדל 1

כלים להתמודדות עם שחיקה, חיזוק מוטיבציה ושימור וולביאינג

אלה שלוי אנטליס יצירתיות