fbpx

היי, נעים מאוד.

אני אלה, יועצת ארגונית, מומחית ביצירת מחויבות,
שימור מוטיבציה ומניעת שחיקה.

כילדה שאלתי את אמא שלי לא פעם  “איך יש לך כוח להכל?”. 

“איך יש לך כוח להכל?”, אני זוכרת ששאלתי את אמא שלי כשהייתי ילדה.

באותם ימים, היא הגשימה חלום וכתבה דוקטורט. בילינו בקליניקה שעות בניתוח נתונים ומוטיבים. היא ענתה “אם תעבדי במה שאת אוהבת, לא תעבדי יום בחייך”. 

התשובה הזו ליוותה אותי כל חיי. ואיתה, ליוו אותי דמויות נהדרות לחיקוי. סבתא שמשנה את העולם והורים עצמאים שהקימו שני בתי ספר ועסקים מצליחים. ראיתי כל יום כמה התשוקה חשובה להתמדה, להפיכת קושי לאתגר ולחיבור למאגרי הטורבו. אותם מאגרי הטורבו שמניעים אותי עד היום להתפתח בכל המישורים, לחקור וללמד אחרים. 

החיפוש אחר הדבר שיניע אותי ככה,
הביא אותי לחקור את עולם המוטיבציה.

ב-B.A בפסיכולוגיה וניהול באוניברסיטת בן גוריון, חקרתי שימוש במיינדפולנס להורדת לחץ, והתזה שלי עוסקת במחויבות לעסק המשפחתי. במהלך ה-M.A בהתנהגות ופיתוח ארגונים באוניברסיטת רייכמן, למדתי מהטובים ביותר איך ליישם מודלים בשטח.

כמי שמאמינה בהתפתחות תמידית, אני משקיעה בלמידה עצמית, משתתפת בהכשרות מקצועיות ולומדת תמיד מהטובים ביותר. לאורך הדרך גם צברתי הכשרות בהנחיית קבוצות היברידיות, ואני מעבירה תכנים באנגלית ועברית.

הפרקטיקות שלי נשענות על חקר אקדמי מבוסס מתחומי מוטיבציה, חקר המוח, קוגניציה, פסיכולוגיה חיובית, מיינדפולנס ועולם העסקים. מעבר למומחיות המקצועית שצברתי, זוהי פשוט התשוקה שלי.

התקופה באקדמיה הבהירה לי כמה ידע חשוב וכמעט סודי שמור במחקרים פורצי דרך, שאת המסקנות הטמונות בהם חשוב במיוחד להנגיש למי שבשטח – אנחנו. כשישבתי באקסלרטור במדריד, הרחבתי את סל הכלים שלי בנוגע להתמודדות עם אתגרים, והבנתי עד כמה החיבור הזה נחוץ. ראיתי במו עיניי שכל עוד יש מוטיבציה נכונה בעבודה – ההצלחה תגיע!

חקר המוטיבציה קם במטרה ללמוד כיצד להניע ממקומות חיוביים ומעצימים. מתוך הניסיון שלי בעשור האחרון, פיתחתי את אפקטיבייז – גישה להנעה בהנאה בשגרה, המשלבת כלים מדעיים שנחקרו באוניברסיטאות מסביב לעולם, לניהול והתנהלות מתוך הנאה, תשוקה, סיפוק ועניין.

בחיים ובאקדמיה רכשתי את הכלים,
הידע והמיומנויות לייצר Flow בעבודה.

פיתחתי את הדרכים לעורר את ההנאה בניהול עצמי וצוותי.

אני עושה זאת בחיי המקצועיים והאישיים מדי יום, החל מהדרך בה אני בוחרת ללמד בסמינרים ותהליכים שמלווה, ועד הדרך בה אני מגדלת את ילדיי. תמיד עם המסר להקשיב פנימה, לנוע ולהתקדם, תוך שימור למידה והתפתחות מתוך סקרנות ועניין.

המטרה שלי היא לחבר בין הידע והכלים הייחודיים למי שרוצה להנות בעבודה. אני עושה זאת באמצעות ליווי אישי, הדרכת קבוצות, יעוץ לארגונים והנחיה בפני קהלים מגוונים. אני  מקדישה זמן ליזמות חברתית, כמובילת קהילה מקצועית “עצמאיות מהבטן” התומכת באלפי עצמאיות המנסות לחבר בין העשייה המקצועית ובין חייהן המשפחתיים והאישיים בעידן שדורש מאיתנו התפתחות בשני הנתיבים האלו. במסגרת עבודתי בקהילה, אני יוצרת ומפיצה תכנים למעל 12,000 בעלות עסקים ויזמיות, בארץ ובעולם. במקביל, אחת לחודש אני שולחת תכנים ייחודיים במייל, אליהם ניתן להירשם כאן. בנוסף, בפודקאסט “ביס של מוטיבציה” תמצאו עוד המון תכנים על שימור מוטיבציה ומניעת שחיקה.​

אני נהנית מהעשייה שלי, בוחרת בה כל פעם מחדש ומודה על הזכות לעסוק בתשוקה שלי.

תרצו לדבר? אני מחכה לכם בלחיצת כפתור אחת. ספרו לי איך אוכל לעזור ונשתמע. 

אלה

אני בתקשורת

בפודקאסט “דיגיטלנטית” – איך לעורר בנו מוטיבציה?

6 דרכים להתמודד עם

שינויים בעבודה

המדריך לאימוץ שינויים בעבודה כולל:

לקבלת המדריך למייל
מלאו פרטים בטופס

אימוץ השינויים בעבודה, מאפשר התפתחות מהירה ומשמר את המוטיבציה בעבודה.

% 0

1 מתוך 3 שנסקרו בדו”ח מקינזי, דיווחו כי שינויים בעבודה בעלי השפעה שלילית על הבריאות הנפשית שלהם, עם תחושות של חרדה, דיכאון או מצוקה כללית.

שינוי הוא חלק חיובי מהחיים, ומוביל לצמיחה ושגשוג.

עדיין, כששינוי מגיע מבחוץ הוא דורש התארגנות מחודשת, גם אם הוא לטובה.

אימוץ השינוי כחלק מהשגרה, מאפשר הסתגלות מהירה למצבים חדשים. למשל, מעבר לעבודה היברידית, החלפת הנהלה או מעבר לתפקיד חדש בארגון.

במדריך תמצאו תרגילים, כלים ופרקטיקות לשינוי הגישה כלפי השינוי. כל המידע במדריך מבוסס על מחקרים אקדמיים ועבודה אמפירית בשטח.

מדריך

מתנה

הורידו את המדריך לאימוץ שינויים בעבודה

וקבלו ישירות למייל מעל 20 כלים, פרקטיקות, מודלים לשימור מוטיבציה מול שינויים בעבודה.

ביס של

מוטיבציה

באנדל 1

כלים להתמודדות עם שחיקה, חיזוק מוטיבציה ושימור וולביאינג

אלה שלוי אנטליס יצירתיות